Strona główna » Oferta dla szkół » Akademia Techniczna Małolata

Oferta dla szkół

Wśród zajęć dla dzieci w wieku szkolnym oferujemy ciekawą propozcję warszatów naukowo-technicznych w 3 odsłonach: 

1) KLUB MŁODYCH ODKRYWCÓW

To zajęcia, nie tylko dla małych naukowców, ale również dla tych, którzy mają trudności z efektywną nauką i tych, którym brakuje pewności siebie, mają kłopoty z koncentracją i kontrolowaniem swojego stresu. W atmosferze zabawy z pewnością rozbudzą swoją kreatywność. Będą to podróżnicze kursy rozwoju intelektu dla dzieci szkolnych. Podczas "Akademii Bystrzaka" dzieci poznają różne techniki pamięciowe, przeprowadzą eksperymenty naukowe i doświadczenia oraz zdobędą wiedzę o otaczającym je świecie.

METODY WYKORZYSTYWANE PODCZAS ZAJĘĆ: TECHNIKI PAMIĘCIOWE, ŁAMIGŁÓWKI UMYSŁOWE,  MAPY MYŚLI, ĆWICZENIA DRAMOWE , DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY, elementy ARTETERAPII, zabawy ROZLUŹNIAJĄCO – RELAKSACYJNE, KINEZJOLOGIA EDUKACYJNA, elementy RUCHU ROZWIJAJĄCEGO Weroniki Sherborne, INDYWIDUALNY STYL UCZENIA.

2) LEGOMANIACY - zajęcia z budowy klocków lego i robotyki

Wszystkich, którzy uwielbiają budować z klocków lego i interesują się robotyką zapraszamy na zorganizowane warsztaty dla szkół pn. LEGOMANIAKÓW. Budowane roboty należą do rodziny Lego Mindstorms i wyposażone są w  serwomechanizmy napędowe, czujniki oraz sterujący całością „komputer pokładowy” nazywany „inteligentną cegłą”. Oprócz robotów Lego uczestnicy poznają na zajęciach robota humanoidalnego „Robosapien”, a także robota z serii „Bioloid”. Każdy uczestnik ma możliwość indywidualnej pracy z zestawem. 

 

3) MAJSERKLEPKA

Zajęcia dla małych i duzych majserkowiczów. Podczas zajęć dzieci i młodizeż pracować będą z drewnem, papierem, kartonem, elementami plastikowymi i metalowymi. Temat i zadanie do wykonaia zostaną ustalone indywidualnie do potrzeb i wymagań grupy. Zajęcia mają na celu rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych i technicznych. 

 

Każde z wymienionych wyżej zajęć prowadzone są w trybie 2-godzinnych warsztatów praktycznych. Skierowane są do dzieci w wieku szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum/technikum. Program i stopień trudności zajęć dopasowujemy do uczestników i zawsze jest dedykowany danej grupie wiekowej, sprzężony jest również z programem nauczania w szkole. 

 

 "Zrobiłem i zrozumiałem" - to misja przyświecająca zajęciom 

 

CENA ZA WARSZTAT: 300 zł / na grupę / 2 godz. 

MAX. ILOŚĆ UCZESTNIKÓW NA 1 ZAJĘCIACH: 30 osób 

 

Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się do Wodzisławskiego Centrum Kultury telefonicznie (32) 455 48 55 lub mailowo iza.s@wck.wodzislaw.pl. Wspólnie ustalimy termin zajęć (zawsze dopasowujemy go do preferencji zgłaszającego się) oraz uzgodnimy zaganienia programowe. 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive