Strona główna » Oferta dla szkół » Akademia Techniczna Małolata

Oferta dla szkół

Wśród zajęć dla dzieci w wieku szkolnym oferujemy ciekawą propozcję warszatów naukowo-technicznych w 2 odsłonach: 

1) KLUB MŁODEGO ODKRYWCY

2) LEGOMANIACY

Zajęcia prowadzone są w trybie 3-godzinnych warsztatów praktycznych. Skierowane są do dzieci w wieku szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum/technikum. Program i stopień trudności zajęć dopasowujemy do uczestników i zawsze jest dedykowany danej grupie wiekowej, sprzężony jest również z programem nauczania w szkole. 

 

CENA ZA WARSZTAT: 300 zł / na grupę.

MAX. ILOŚĆ UCZESTNIKÓW NA 1 ZAJĘCIACH: 30 osób 

 

 

KLUB MŁODEGO ODKRYWCY:

Większość dzieci ma w sobie duszę małego naukowca. Stale eksperymentują z wodą, mydłem i papierem, stale coś testują i sprawdzają, interesuje je wszystko, co nas otacza, chiałyły wszystko łączyć, zalewać, podpalać, rozkładać i mieszać. My staramy się wykorzystać tę ciekawość i połączyc zabawę z nauką.

Klub Młodego Odkrywców to zajęcia trwające 3 godziny. Skierowane są  do małych naukowców, lubiących eksperymenty naukowe. Rozwijają wyobraźnię i odkrywają w sposób przystępny zjawiska przyrody, fizyki i chemii. To laboratorium fizyki, na którym dzieci odkrywać będą różne zjawiska przyrodnicze, przeprowadzą eksperymenty naukowe, zdobędą wiedzę o otaczającym je świecie. "Zrobiłem i zrozumiałem" - to misja przyświecająca zajęciom 

 

Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się do Wodzisławskiego Centrum Kultury telefonicznie (32) 455 48 55 lub mailowo iza.s@wck.wodzislaw.pl. Wspólnie ustalimy termin zajęć (zawsze dopasowujemy go do preferencji zgłaszającego się) oraz uzgodnimy zaganienia programowe. 

 

LEGOMANIACY:

Wszystkich, którzy uwielbiają budować z klocków lego i interesują się robotyką zapraszamy na zorganizowane warsztaty dla szkół pn. LEGOMANIAKÓW. Propozycja skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od szkoły podstawowej aż po liceum/technikum.  Podczas 3-godzinnych zajęć uczestnicy budować będą roboty należące do rodziny Lego Mindstorms. Wyposażone są w  serwomechanizmy napędowe, czujniki oraz sterujący całością „komputer pokładowy” nazywany „inteligentną cegłą”. Zagadanienia, które pojawią się podczas warsztatów: budowa najprostszego robota, opis i działanie czujników dotyku, dźwięku, i światła,  odległości, które zastępują robotowi zmysły, pozwalają mu lokalizować przeszkody i sterują jego zachowaniem, nauka pisania prostych programów do sterowania robotem w specjalnym, graficznym przyjaznym dla dzieci środowisku. To wszystko podczas zabawy i praktycznego doświadczania. 

 

Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się do Wodzisławskiego Centrum Kultury telefonicznie (32) 455 48 55 lub mailowo iza.s@wck.wodzislaw.pl. Wspólnie ustalimy termin zajęć (zawsze dopasowujemy go do preferencji zgłaszającego się) oraz uzgodnimy stopień trudności. 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive