Strona główna » Aktualności » Bajka Teatru Tańca Memento

Aktualności

Bajka Teatru Tańca Memento

Teatr Tańca Memento z Amatorskiego Ruchu Artystycznego działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprezentował kolejny spektakl. Tym razem 27 maja przed publicznością wystąpiła najmłodsza grupa tancerzy.

Artystyczne poczynania dzieci mogliśmy podziwiać w bajce „Mały i duży książę”. To spektakl taneczny opowiadający o przygodach dwóch braci, którzy zostali wysłani przez matkę w świat, by zdobyć mądrość życiową i doświadczenie, zanim obejmą tron. Jest to opowieść chwilami zaskakująca, w której bracia trafiają do domu z tajemniczymi komnatami skrywającymi wskazówkę przydatną do wydostania się z budynku. W tę niezwykłą podróż wciągnięta została widownia, która w finale pomogła bohaterom rozwikłać ostatnią zagadkę.

 

\"\"

 

Nietuzinkowe, barwne stroje, gra świateł i dobrze dobrana muzyka pozwoliły publiczności zanurzyć się w wyjątkową atmosferę opowieści.

Zaprezentowana bajka to trzecie widowisko Teatru Tańca Memento, jakie mieliśmy okazję zobaczyć w roku jubileuszu 10-lecia pracy twórczej zespołu. Wydarzenie odbyło się w ramach comiesięcznego cyklu "Rodzinne Spotkania z Teatrem". Młodym artystom za pełen emocji występ należą się wielkie brawa. W najbliższym czasie Teatr Tańca Memento wystąpi przed szkolną publicznością.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive