Strona główna » Aktualności » Dzielnice z inicjatywą

Aktualności

Dzielnice z inicjatywą

 

Wodzisławskie Centrum Kultury rozpoczyna działania w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim”, dofinansowanego ze środków Programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018.” 

 

W ramach realizacji projektu planuje się poznanie potencjału kulturotwórczego mieszkańców sześciu dzielnic miasta: Jedłownik Osiedle, Wilchwy, Zawada, Kokoszyce, Radlin II, Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka, rozmowy o aktywności kulturalnej czy pomysłach na działania oddolne.  We wtorek, 27 marca, w Szkole Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbyło się pierwsze spotkanie z przedstawicielami dzielnicy Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka. Jego celem było m.in. pogłębienie wiedzy na temat potrzeb kulturalnych mieszkańców, poznanie form spędzania czasu wolnego oraz pomysłów na zacieśnienie współpracy pomiędzy osobami  i grupami o ciekawych pasjach i zainteresowaniach a  Wodzisławskim Centrum Kultury.

 

 

 

- Realizacja projektu będzie dobrą okazją do głębszego poznania potencjału kulturowego wybranych wodzisławskich dzielnic i zachęcenia do jeszcze lepszej współpracy mieszkańców z Wodzisławskim Centrum Kultury – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Kolejne spotkania organizowane we współpracy z wodzisławskimi radami dzielnic oraz warsztaty z seniorami i przedstawicielami środowisk twórczych będą realizowane do połowy maja.
Na podstawie opracowanej diagnozy, zostanie ogłoszony w czerwcu nabór oddolnych inicjatyw mieszkańców. Wybrane mikroprojekty będą realizowane  w ramach drugiej części zadania, która została zaplanowana w okresie od 31 lipca do 20 listopada 2018 roku. Na dofinansowanie ma szansę od 3 do 7 oddolnych inicjatyw.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive