Strona główna » Aktualności » Festiwal Tańca Senior Dance w WCK

Aktualności

Festiwal Tańca „Senior Dance” w WCK

 

160 tancerzy wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury podczas Festiwalu Tańca „Senior Dance”. Na imprezę zaprasza WCK wraz z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Szkołą Tańca „Dance Floor Kings”.  

 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 listopada o godzinie 11:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Imprezę objął patronatem Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca.

Podczas festiwalu zaprezentują się przedstawiciele trzynastu Uniwersytetów Trzeciego Wieku z województwa śląskiego, opolskiego a także małopolskiego. Swój udział potwierdziło już 20 zespołów co tworzy łączną liczbę 160 uczestników.

- Organizacja festiwalu tanecznego dla seniorów jest wynikiem dobrej współpracy naszej placówki z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Z zainteresowaniem przyjąłem ciekawą inicjatywę, przedstawioną przez panią prezes - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

 

 

 

- Dziesięć lat naszej działalności i aktywności zobowiązuje do wypłynięcia na szersze wody. Seniorki uwielbiają taniec, stąd w naszej urozmaiconej ofercie zajęć znalazło się miejsce na zumbę, latynoskie rytmy i taniec liniowy. Lubimy tańczyć i dlatego wyszliśmy z inicjatywą zorganizowania festiwalu - zaznacza Jadwiga Holeczek-Wojdat, prezes zarządu Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Rejestracja grup rozpocznie się od godziny 10:00, zaś publiczność na sali widowiskowej zasiąść będzie mogła od godziny 11:00. Wstęp wolny.

 

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive