Strona główna » Aktualności » Gala Taneczna MIX 2017

Aktualności

Gala taneczna w Wodzisławiu Śląskim


Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 16. edycję Gali Tanecznej MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbędzie się 22 kwietnia.


Gala taneczna MIX odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia br. Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Uczestnicy imprezy konkurować będą w tańcu, walcząc o najwyższe trofea w trzech kategoriach: street dance, show dance i taniec towarzyski. Inicjatorem Gali jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, który działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koordynatorem tanecznej imprezy jest główny instruktor i choreograf SPIN-u, Elżbieta Lasocka.


- Impreza już na stałe wpisała się nie tylko w kalendarz wydarzeń miejskich, ale też ogólnopolskich. Jej wysoki poziom oraz imponująca liczba uczestników pozwalają zaliczyć ją do największych tego typu wydarzeń w kraju. W ubiegłorocznej gali wzięło udział aż 1600 tancerzy tańczących w 105 zespołach – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.


Wodzisławska Gala to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych, której celem jest popularyzacja zespołowych form tanecznych oraz konfrontacja dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach, świetlicach i domach kultury. Jej uczestnikami są dzieci od 7 lat oraz młodzież i dorośli.


Honorowy Patronat nad XVI Galą Taneczną MIX objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

 

Regulamin Gali pobierz

 

Karta zgłoszenia pobierz

 

SKŁAD SĘDZIOWSKI:

Arkadiusz Franczak  - Sosnowiec – Tancerz,choreograf, juror konkursów tanecznych

Dariusz Kurzeja - Bytom -  Śląska Szkoła Tańca,sędzia klasy międzynarodowej PTT

 

Anna Dowganowska z Łodzi -tancerka, finalistka programu telewizyjnego "You Can Dance".


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive