Strona główna » Repertuar imprez » II Festiwal Tańca Senior Dance - 17 listopada

Repertuar imprez

II Festiwal Tańca „Senior Dance” w WCK

 

W sobotę, 17 listopada br. W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie druga edycja festiwalu tanecznego dla osób w wieku 50+ pn. „Senior Dance”.
W zeszłorocznej edycji wzięło udział 160 tancerzy z 20 zespołów z 3 województw.

 

Podczas festiwalu prezentują się zespoły senioralne działające przy Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Celem imprezy jest m.in. popularyzacja zespołowych form tanecznych, wymiana pomysłów i doświadczeń, konfrontacja dorobku artystycznego, inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego oraz integracja środowisk UTW. Zeszłoroczne doświadczenie pokazało, że festiwal spotkał się ze sporym zainteresowaniem środowisk seniorów.

 

- Organizacja festiwalu tanecznego dla seniorów jest wynikiem dobrej współpracy naszej placówki z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Cieszę się, że możemy współorganizować ten wspaniały festiwal po raz drugi - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Aby zgłosić się do udziału należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz odesłać ją na adres mailowy organizatora  kontakt@wutw.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 października. Regulamin festiwalu dostępny jest w załączniku oraz na stronie www.wck.wodzislaw.pl

 

- Seniorzy uwielbiają taniec, stąd w naszej urozmaiconej ofercie zajęć znalazło się miejsce na zumbę, latynoskie rytmy i taniec liniowy. Lubimy tańczyć i dlatego wyszliśmy z inicjatywą zorganizowania festiwalu. Cieszymy się, że spotkał się z tak pozytywnym odbiorem - zaznacza Jadwiga Holeczek-Wojdat, prezes zarządu Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Na imprezę zaprasza Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Szkołą Tańca „Dance Floor Kings”. 

 

Karta zgłoszenia (kliknij i pobierz)

 

Karta zgłoszenia PDF (kliknij i pobierz)

 

Regulamin (kliknij i pobierz)


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive