Strona główna » Aktualności » II nagroda dla Vladislavii

Aktualności

Nagroda dla Vladislavii
 
 
Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia działający w ramach Armatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury zdobył drugie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca o Puchar Czarnych Diamentów w Katowicach w Pałacu Młodzieży, który odbył się 8 kwietnia br.
 
 
Wśród zespołów zakwalifikowanych do konkursu zaprezentowały się grupy m.in. z Krakowa, Nawojowej, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Katowic, Chludowej, Bielska-Białej, Trzeboszowic, Koniakowa czy Goświnowa. Zespół z Wodzisławia Śląskiego zatańczył suitą beskidzką, lachowską i żywiecką. Trzy grupy reprezentujące Vladislavię rywalizowały w jednej kategorii wiekowej 7-13 lat. Najlepiej zaprezentowała się gr. E (juniorzy) w suicie żywieckiej, do której choreografię przygotowała Dominika Brzoza-Piprek.
 
 
- Jestem dumny, że grupy z Wodzisławskiego Centrum Kultury zajmują niezmienne najwyższe miejsca w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Dowodzi to, że nasze zajęcia organizowane w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego mają najwyższą jakość, a prowadzący je instruktorzy są jednymi z najlepszych w Polsce – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.
 
 
Ogłoszeniu wyników towarzyszyło wiele emocji, bo był to pierwszy konkurs, w którym grupy wzięły udział. Uczestników oceniało profesjonalne jury, w skład którego weszli specjaliści z dziedziny folkloru i tańca. Najpierw zakwalifikowali grupę do finału, by następnie uplasować ich występ na drugim miejscu. To ogromny sukces Vladislavii, tym bardziej, że grupa w tym roku obchodzi jubileusz 35 lat pracy twórczej. Nagroda jest zatem dla artystów pięknym prezentem urodzinowym.
 

© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive