Strona główna » Aktualności » III YETI w Wodzisławskim Centrum Kultury

Aktualności

III YETI  w Wodzisławskim Centrum Kultury

 

YETI - Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca).
Pod tą tajemniczą nazwą kryje się konkurs dla młodych miłośników Lego i majsterkowania. W sobotę 10 lutego 2018 roku od 10:00 do 13:00 Wodzisławskie  Centrum Kultury zaprasza małych odkrywców, młodych naukowców i majsterkowiczów wraz ze swoimi rodzicami na wyjątkową imprezę. Z Akademią Techniczną Małolata będzie można zgłębić po raz trzeci meandry świata nauki i techniki. Udział w konkursie jest bezpłatny.

 


Zasady udziału w imprezie są bardzo proste. Uczestnik buduje w domu ze swoich klocków lego dowolny projekt i zgłasza go do konkursu. Rodzaj klocków (ogólne, duplo, technics, mindstorms czy bionicle) jest dowolny. W dniu imprezy należy przynieść ze sobą swój projekt. Jury oceni wszystkie prace i wyłoni zwycięzców. Ponadto, każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w warsztatach z elektroniki, majsterkowania czy programowania i rozwiąże test z wiedzy technicznej. Za udział we wszystkich częściach uczestnik otrzymuje punkty, których suma da wynik, na podstawie którego przyznane zostaną miejsca. Wśród nagród znajdą się dyplomy, pamiątkowe znaczki i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.Podział wiekowy uczestników:
- klasy I-III (szkoły podstawowe)
- klasy IV-VI (szkoły podstawowe)
- klasy VII i gimnazjalne

 

 

 

 

- Konkurs jest uzupełnieniem oferty zajęć naszej placówki, kierowanych w stronę najmłodszych majsterkowiczów, jak "Legomaniacy" i "Akademia Bystrzak". Ciekawa oferta na twórcze spędzenie wolnego czasu i dotychczasowe zainteresowanie konkursem pozwalają mieć nadzieję, że kolejna jego edycja również spotka się z dużym zainteresowaniem - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

W ubiegłym roku w konkursie wzięli udział uczestnicy w przedziale wiekowym od 5 do 14 lat. Efektem ich pracy były wspaniałe projekty lego: od zwykłych przez City, Bionicle, Technic do Mindstorms. Oprócz przedstawienia swoich projektów, uczestnicy wzięli też udział w warsztatach i pracowniach:

Warsztat Spawalskiego, gdzie zadaniem było sklejenie robota z kartonu i innych ogólnie dostępnych materiałów,

Warsztat elektroniki, gdzie z użyciem lutownicy wykonywali prosty układ elektroniczny,

Warsztat programowania Scratch,

Warsztat Majsterklepki, w którym musieli wykonać model prostego parowozu,

Laboratorium Eko-Energii, gdzie sprawdzali jakie napięcie można uzyskać z prostego ogniwa wykonanego z owoców, warzyw lub ziemniaków.

Każdy uczestnik miał również okazję wykazania się swoją wiedzą z techniki wypełniając prosty test na komputerze.

 

 

 

Liczba uczestników konkursu jest ograniczona do 45 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

KARTA ZGŁOSZENIA (do pobrania)

REGULAMIN (do pobrania)

 

Zgłoszenia wysyłamy na adres neit@op.pl lub dorota.krawczyk@wck.wodzislaw.pl

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive