Strona główna » Aktualności » Kino Pegaz otworzyło nowy sezon filmowy.

Aktualności

Kino Pegaz otworzyło nowy sezon filmowy.

 

Po przerwie spowodowanej remontem sali widowiskowej Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury rozpoczęło nowy sezon filmowy. Pierwsza projekcja odbyła się 21 marca.

 

 

Dzięki nowemu, profesjonalnemu ekranowi, który został umieszczony z przodu sceny, jakość prezentowanych filmów znacznie wzrosła. Kino Pegaz niezmiennie stawia na różnorodność oraz artystyczny pluralizm. Widzowie będą mogli obejrzeć najciekawsze filmy z bieżącej oferty repertuarowej. - Lepszy standard odbioru kina na sali widowiskowej oraz nowoczesny ekran z pewnością spodobają się nowym widzom. Mam też nadzieję, że wpłyną na poprawę frekwencji podczas seansów kina Pegaz – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
W wodzisławskim kinie nie zabraknie projekcji adresowanych do najmłodszego widza, jak i dla dorosłych. To oferta zarówno dla tych, którzy szukają w kinie rewolucyjnej formy i niebanalnych treści oraz dla tych, którzy chcą w kinie po prostu odpocząć. Pokazywane będą zarówno najgłośniejsze obrazy będące laureatami najważniejszych festiwali filmowych na świecie, premiery polskiego kina, komercyjne hity przodujące w box-office oraz filmy o tematyce religijnej skierowane przede wszystkim do widzów szukających w kinie doświadczeń ewangelizacyjnych.

Kino Pegaz proponuje swoim widzom regularne cykle: wtorkowe Kino Konesera, Kino Weekendowe, Kino Dzieci oraz Cykl Filmów o Tematyce Religijnej. W marcu zobaczyliśmy już jeden z największych hitów ostatnich tygodni kinowych, włoski film roku 2016-komediodramat „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” a także znakomitą animację dla dzieci „Daleko na północy” a przed nami niemiecki film roku, historyczno-biograficzny „Fritz Bauer kontra państwo” oraz film „Bóg nie umarł 2” będący kontynuacją dzieła „Bóg nie umarł”, które na pokazach filmów religijnych w Kinie Pegaz kilkanaście miesięcy temu cieszyło się rekordową frekwencją. Wodzisławskie kino oferuje swoim widzom bardzo atrakcyjną cenę biletu - to tylko 10 zł za seans.

Kino Pegaz zaprasza również do współpracy szkoły i przedszkola proponując im seanse przedpołudniowe, na których będzie można zobaczyć ekranizacje lektur szkolnych oraz wartościowe filmy współczesne i historyczne. Od października planowana jest reaktywacja cieszącego się niezwykłym zainteresowaniem w roku szkolnym 2015/16 cyklu filmowo-edukacyjnego „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, skierowanego do wszystkich wodzisławskich szkół i przedszkoli.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive