Strona główna » Aktualności » Kino weekendowe

Aktualności

Kinowy weekend

 

Za oknem styczniowa słota, za to w najbliższy weekend dzięki kinu Pegaz będzie można przenieść się do rozświetlonej słońcem Burgundii. Zapraszamy na francuski film "NASZ NAJLEPSZY ROK". Jego reżyserem jest znany dobrze polskiej widowni Cedric Klapisch, autor popularnej trylogii "SMAK ŻYCIA" z Audrey Tautou i Romainem Durisem w rolach głównych oraz filmu "NIEBO NAD PARYŻEM". Znak rozpoznawczy Klapischa to w szczególności bezpretensjonalny humor, który w lekki sposób przenosi na ekran. Film grany będzie 12-14 stycznia o godzinie 19:00.
OPIS FILMU:
Słodko-gorzka opowieść o miłości, rodzinnych perypetiach, przewrotności losu i drobnych przyjemnościach, rozgrywająca się w płynącej winem Burgundii. Juliette jest młoda, pracowita i pełna energii, ale nie spodziewała się, że to właśnie na jej barki spadnie ciężar prowadzenia starej, podupadającej rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją dawnej świetności, musi nie tylko na nowo poukładać rodzinny interes, ale i swoje życie.

 

Druga, niezwykle interesująca propozycja filmowa na zbliżający się weekend w kinie Pegaz to "POWRÓT DO MONTAUK" w reżyserii legendy kina niemieckiego, Volkera Schloendorffa, autora m. in. nagrodzonego Złotą Palmą "Blaszanego bębenka", "Miłości Swanna" czy "Opowieści podręcznej". W tym filmie, pokazywanym na ubiegłorocznym festiwalu filmowym w Berlinie, w rolach głównych wystąpią popularni: Stellan Skarsgard i Nina Hoss. Film grany będzie 12-14 stycznia o godzinie 17:00.
OPIS FILMU:
Jeden mężczyzna i dwie kobiety. Co ich łączy? Banalny trójkąt miłosny i krótkotrwałe pożądanie, a może skomplikowana relacja, która nie może mieć szczęśliwego zakończenia? On - dojrzały i popularny pisarz z przeszłością, szukający odkupienia, rozdarty miłością do dwóch kobiet. One - namiętne, nieznające kompromisów w relacji, dwa silne i wyraziste żywioły - ogień i woda. Wszyscy pragną jednego - prawdziwego i czystego uczucia. Jednak błędy z przeszłości i skrywane tajemnice nie pozwalają im na zbliżenie się do tego ideału. Czy ich los się odmieni? Czy wybory, których dokonają dadzą im szczęście? Prosty film o trudnej, ale prawdziwej miłości.

 

Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive