Strona główna » Oferta dla szkół » Lekcje regionalne z Zespołem Pieśni i Tańca "Vladislavia"

Oferta dla szkół

Lekcje regionalne z Zespołem pieśni i Tańca "Vladislavia"

 

Lekcje regionalne to propozycja Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia" skierowana do wychowanków przedszkoli. Tancerze odwiedzają przedszkola i w czasie 45 minutowych zajęć prezentują dzieciom wybrany program, w którym mali uczniowie są aktywnymi odbiorcami.

 

Program śląski

"U stareczki przy kachloku, czyli jak to downij bywało co się tańcowało, a co spiewało"

W czasie programu dzieci poznają stroje podregionów śląska, uczą się wybranych tańców i piosenek, a także oglądają prezentowane układy przez tancerzy. Dodatkowo dzieci poznają śląskie straszki. Cały program prowadzony jest w gwarze śląskiej.

Czas: 45 min Cena: 300 zł na terenie Wodzisławia Śl. / 350 zł poza 

 

Program góralski

"Pomiędzy wierchami"

Żywiec, Beskid, Orawa, Spisz to tylko niektóre regiony górskie. Folklor między innymi tych regionów poznają dzieciaki w czasie spotkania z zespołem. Barwne stroje, ciekawe kroki i piękną muzyka to, to co zachwyca. W programie "Pomiędzy wierchami" dzieci będą miały okazję zobaczyć różnorodność strojów i folkloru polskich górali. Lekcja regionalna z ZPiT "Vladislavia" będzie okazja do wspólnej zabawy i nauki. W programie dodatkowo konkursy dla dzieci.

Czas: 45 min Cena: 300 zł na terenie Wodzisławia Śl. / 350 zł poza 

 

Program świąteczno-kolędowy

Kolędnicy z ZPiT "Vladislavia" odwiedzą przedszkolaki, w czasie krótkiego spotkania dzieci zobaczą stroje różnych regionów polski. Poznają tradycje świąteczne, a także posłuchają i zaśpiewają polskie kolędy. Muzyka na żywo, barwne stroje i wesołe kolędy to okazją by poczuć święta na ludowo.

 Czas: 30 min Cena: 300 zł na terenie Wodzisławia Śl. / 350 zł poza 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive