Strona główna » Aktualności » Liczy się bezpieczeństwo i zabawa

Aktualności

 

W ferie liczy się bezpieczeństwo i zabawa

 

Dwutygodniowy wypoczynek to czas, w którym najmłodsi mogą skorzystać z wielu atrakcji w mieście. Zajęcia w Wodzisławskim Centrum Kultury rozpoczęły się od przygody z teatrem. Do wspólnej zabawy uczestników zaprosił Teatr Wodzisławskiej Ulicy, fundując im pełne emocji animacje i konkursy.

 

Dodatkową atrakcją tego dnia było spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, z którą WCK nawiązało współpracę. Dzięki temu młodzi uczestnicy ferii spędzili czas nie tylko kreatywnie, ale i dowiedzieli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

 - Aby uniknąć zagrożeń, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach. Podczas zjeżdżania na nartach koniecznie zakładajmy kask. Niewłaściwa zabawa na śniegu czy lodzie może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Jeśli w ferie zostajemy w domu, pamiętajmy, by nie otwierać drzwi nieznajomym osobom. Zimą wcześniej zapada zmrok, zatem poruszanie się po drogach wymaga większej ostrożności – przekonywał Patryk Błasik, funkcjonariusz wodzisławskiej komendy. Po krótkiej, ale treściwej prelekcji każdy z uczestników otrzymał odblaski, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pieszych na drodze.

 

- Podczas zajęć w WCK, poza atrakcjami dla najmłodszych nie zapominamy również o ich bezpieczeństwie. Dlatego też dzięki dobrej współpracy z wodzisławską komendą policji nie zabraknie fachowych informacji o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie. Nas również kręci bezpieczeństwo - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z policją w WCK poświęcone tej tematyce. Współpraca ta wpisuje się w ogólnopolski projekt, przeprowadzany w  roku szkolnym 2017/2018 o nazwie „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

 

źródło: Gazeta Wodzisławska

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive