Strona główna » Oferta dla szkół » Mała Akademia Jazzu

Oferta dla szkół

Mała Akademia Jazzu

 

 

W tym roku szkolnym w ramach edukacji muzycznej zapraszamy grupy zorganizowane do udziału w Małej Akademii Jazzu.

 


MAŁA AKADEMIA JAZZU to cykl audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży. Audycje odbywają się w Ośrodkach Kultury na Śląsku i są prowadzone przez wybitnych wykonawców. W prosty i przystosowany do percepcji młodego słuchacza sposób uczestnicy Małej Akademii Jazzu zdobywają wiadomości, które są cennym uzupełnieniem wiedzy szkolnej.


Podczas comiesięcznych spotkań młodzież ma okazję poznać gatunki muzyczne (jazz,blues,folk,soul,gospel), stanowiących fundament muzyki rozrywkowej.W prosty i przystosowany do percepcji młodego słuchacza sposób uczestnicy Małej Akademii Jazzu zdobywają wiadomości, które są cennym uzupełnieniem wiedzy szkolnej. Do udziału w naszym przedsięwzięciu zapraszamy zarówno dzieci, młodzież szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych.

 

Pod koniec lat osiemdziesiątych grupa muzyków jazzowych stworzyła Małą Akademię Jazzu.
Na Śląsku popularyzowania tej cennej idei podjął się znany, kubański perkusjonista Jose Torres wraz z Agencją Artystyczną Nona z Bytomia.

 

Mała Akademia Jazzu

 

Koncerty umuzykalniające Małej Akademii Jazzu dla dzieci i młodzieży są na Śląsku obecne od 25 lat, w przystępny sposób prezentują młodej publiczności historię muzyki rozrywkowej, stanowiąc świetne uzupełnienie edukacji szkolnej i przygotowując młodych do odbioru muzyki na "żywo". Wszystkie koncerty są prowadzone przez znanych i lubianych muzyków, każde spotkanie jest połączeniem koncertu i opowieści, dostosowanej do wieku zgromadzonej młodzieży.

 

- W ciągu 25 lat istnienia zaufało nam wiele renomowanych placówek kulturalnych na Śląsku, m.in. NOSPR w Katowicach, Chorzowskie Centrum Kultury, Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śl., Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Ziemi Rybnickiej, Wodzisławskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Klub im. Kiepury w Sosnowcu, placówki kulturalne w Giszowcu, Ligocie, Radlinie, Bielsku Białej, Pyskowicach, Czechowicach Dziedzicach, Pawłowicach, Jastrzębiu, Żorach, Bytomiu, Ozimku, Knurowie i wiele, wiele innych – mówią organizatorzy Małej Akademii Jazzu.

 

W tegorocznej edycji wystąpią m.in. prof. AM. wibrafonista Bernard Maseli, gitarzysta flamenco Michał Czachowski, młodziutka basistka Kinga Głyk, kubańska wokalistka Mili Morena i wielu innych (szczegółowy program w załączniku).

 

  Program 2017/2018 (kliknij i pobierz)


 

Cena biletu: 7 zł

Audycja odbędzie sie przy określonej ilości osób.

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive