Strona główna » Aktualności » Miraż pojedzie na Mistrzostwa Świata

Aktualności

MIRAŻ POJEDZIE NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

 

Zespół Taneczny Miraż działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” W Wodzisławskim Centrum Kultury zajął IV miejsce podczas Krajowych Mistrzostw IDO w Jazz Dance, które odbyły się 24-26 marca w Kielcach. Tym samym zespół weźmie udział w mistrzostwach świata.

 

Po wielkich sukcesach podczas Mistrzostw Świata w Show Dance w Riesie i Mistrzostw Europy w Jazz Dance w Mikołajkach – wicemistrzostwo świata (listopad, grudzień 2016) przyszedł czas na otwarcie nowego sezonu zawodów z zupełnie nowymi choreografiami. Zespół taneczny Miraż swoje podboje sceniczne rozpoczął w Kielcach i już osiągnął pierwszy, duży sukces. Dzięki IV miejscu otrzymał nominachę na Mistrzostwa Świata w Jazz Dance, które odbędą się jesienią tego roku. Jak widać tancerze nie tracą poziomu i ciągle zachwycają sędziów najwyższych rangą.

Prócz IV miejsca zespół zajął jeszcze inne, wysokie lokaty. Wśród nich możemy wymienić: solo Zuzanny Wojtowicz - VI miejsce, mini formacja 12-15 lat XI miejsce, duet 12-15 lat Marty Mołdrzyk i Zuzanny Halfar XI miejsce, duet pow. 16 lat Anny Szebesty i Izabeli Rosmus IX miejsce, solo Izabeli Rosmus XII miejsce.

 

- Bardzo się cieszę z kolejnych sukcesów zespołu Miraż. Wiem, że konkurencja na tego typu zawodach jest ogromna. Tym bardziej jestem dumny, że wodzisławska formacja niezmiennie zajmuje najwyższe lokaty na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 

Zespół Miraż działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 25 lat, a w tym roku świętować będzie swój jubileusz. Tancerzy trenują Ryszard Kozłowski, Lenka Krcova, Klaudia Czapka, Eugeniya Makeeva-Wyputa, Marcin Kost i Dominka Pławna. 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive