Strona główna » Aktualności » Miraż wytańczył miejsca na podium

Aktualności

Miraż wytańczył miejsca na podium

 

Zespół Taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury zajął drugie miejsce na Krajowych Mistrzostwach IDO - Jazz Dance, które odbyły się 18-20 maja w Łomiankach.

 

Krajowe Mistrzostwa były eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata International Dance Organization. Miraż wystawił tancerzy w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i juniorzy. Wśród dzieci drugie miejsce zajęła Mała grupa oraz duet Lena Zmarzły i Hanna Łaciok. Formacja jazz zajęła trzecią lokatę. 

Na uwagę zasługują też juniorki. Mała grupa uplasowała się na czwartym miejscu, siódmą lokatę zdobyła solistka Nina Stec, a zaraz za nią znalazła się Formacja. Dziewiąte miejsce wywalczył duet: Emilia Sopyła i Małgorzata Cebula.

 

- Serdecznie gratuluję wyników wszystkim tancerzom „Mirażu”. Dziękuję też instruktorom i rodzicom za przygotowanie zespołu i wsparcie organizacyjne – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Zwieńczeniem roku artystycznego Mirażu będzie ich czerwcowy koncert „Tajemniczy zamek”, który odbędzie się 3 czerwca w Wodzisławskim Centrum Kultury oraz udział w 49. Dniach Wodzisławia Śląskiego.

 

 

Zdjęcie:  Miraż

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive