Strona główna » Aktualności » Miraż z potrójnym złotem

Aktualności

Miraż z potrójnym złotem

 

Trzy złote, srebrny, dwa brązowe medale oraz wysokie lokaty poza podium – takimi sukcesami może się pochwalić po raz kolejny Zespół Taneczny Miraż działający w Amatorskim Ruchu Artystycznym „ARA” w Wodzisławskim Centrum Kultury.

 

W dniach 2-4 czerwca Miraż wziął udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w show dance, tap dance, belly dance, oriental production. Wystąpiło w nich kilkuset wykonawców, formacji tanecznych i zespołów. Zawody były jednocześnie eliminacją do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy. Miraż zaprezentował się w mini formacjach, dużych formacjach, duetach i solówkach we wszystkich kategoriach wiekowych, od dzieci, poprzez juniorki aż po seniorki. Każdy z występów został wysoko oceniony.

Najwyższą, pierwszą lokatę zdobył duet show dance w kat. juniorki w wykonaniu Emilii Sopyły i Małgorzaty Cebuli. Drugi złoty medal trafił  w ręce duetu Wiktorii Erban i Zuzanny Wójtowicz w show dance kategorii dzieci. Trzeci złoty medal wywalczyła mini formacja dzieci za choreografię pt. "Doniczka". Zaszczytne drugie miejsce wywalczyła formacja show dance w kategorii dzieci z choreografią pn. "Kurczaki". 2 brązowe medale zdobyły solistki Mirażu. Pierwszy w kategorii mini dzieci solo show dance zdobyła Alicja Cojg, drugi w kategorii dzieci solo show Zuzanna Wójtowicz.

Dalej, mini formacja kategorii seniorki zajęła 4 miejsce a duet Julia Wolny i Julia Skrodzka 8 Miejsce. Ponadto, Anna Szebesta i Martyna Musiolik zajęły 9 miejsce za występy solowe, mini formacja juniorek 5 miejsce, Iza Rosmus 6 miejsce za solo a duża formacja juniorek 7 miejsce. 


- Gratuluję wszystkim tancerkom Mirażu wspaniałych wyników na Mistrzostwach Polski. Dziękuję trenerom i choreografom za profesjonalne przygotowanie zespołu do udziału w tak prestiżowym konkursie. Życzę Mirażowi dalszych sukcesów na kolejnych zawodach – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Kolejny wyjazd zespołu został zaplanowany na 6 czerwca br. Miraż weźmie udział w Mistrzostwach Europy w jazz dance w czeskiej Pradze.

Nagrodzone choreografie, będzie można już 24 czerwca br., w sobotę, na 25. Jubileuszowym Koncercie Mirażu w Wodzisławskim Centrum Kultury. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w kasie WCK lub za pośrednictwem sprzedaży on-line. Zespół planuje 2 koncerty, o godz. 15:00 i 18:00.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive