Strona główna » Oferta dla szkół » Narodowy Teatr Edukacji

Oferta dla szkół

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Narodowym Teatrem Edukacji zapraszają 19 kwietnia. W repertuarze dwa spektakle: „Plastusiowy Pamiętnik” na podstawie książki Marii Kownackiej oraz „Ten Obcy” zawierający najważniejsze wątki pierwowzoru I. Jurgielewiczowej.

 

„Plastusiowy pamiętnik”

„Plastusiowy pamiętnik” to spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności , odwadze oraz mądrości. Główną inspiracją do przetworzenia treści „Plastusiowego Pamiętnika” na scenę jest fakt niepodważalny: to jedna z najciekawszych książek dzieciństwa, poruszająca w sposób szczegóły wyobraźnię – niezależnie  od wieku. To właśnie dzięki wyobraźni można przenieść się w kolorowy świat – pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe. W nim mały ludzik z plasteliny może widzieć i słyszeć, piórnik jest domem, a szkolne przybory rozrabiają w najlepsze. Wraz z Plastusiem wtapiamy się w ciąg niesamowitych perypetii, przeplatanych rytmicznymi piosenkami i teatralnymi efektami.

 

„Ten Obcy”

Adaptacja zawiera najważniejsze wątki pierwowzoru I. Jurgielewiczowej ”Ten Obcy". Światy młodych i dorosłych spotykają się tu na rozmaitych płaszczyznach: budowania autorytetów, walce o wpływy w grupie, poczuciu więzi rodzinnych, odpowiedzialności, gradacji wartości, miłości. Zamiarem twórców spektaklu jest kształtowanie właściwej postawy etyczno-moralnej młodego widza.

 

Zapisy pod numerem 71 729 66 05. Więcej na www.narodowyteatredukacji.pl.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive