Strona główna » Oferta dla szkół » Questing

Oferta dla szkół

Punkt Informacji Turystycznej, w ramach zajęć lekcyjnych, zaprasza na wycieczki po mieście. Możliwości są dwie. Można udać się na spacer po starówce miasta z audioprzewodnikiem, jak i wybrać "Spacer z Wodzikiem" w formie questingu. Obie propozycje skierowane są do uczniów szkół gimnazjalych, ponadgimnazjalych oraz klas IV – VII szkół podstawowych.Audioprzewodnik to małe i proste w obsłudze urządzenie nawigacyjne, które daje możliwość odbycia niezwykłej wycieczki po wodzisławskiej starówce. Pozwala poznać skrywane za fasadą budynków tajemnice, uruchamia wyobraźnię i edukuje. Informacje, które przekazuje lektor podczas wycieczki nie są przeładowane, a czas zwiedzania z audioprzewodnikiem trwa niespełna 30 minut. Punkt Informacji Turystycznej dysponuje dziesięcioma urządzeniami, które po wcześniejszej rezerwacji można wypożyczyć.

Questing „Spacer z Wodzikiem” pozwala natomiast na nieco inną formę odkrywania ciekawostek o mieście. To forma gry terenowej, w której za pomocą łamigłówek dotrzemy do wyjątkowych, często zapomnianych miejsc, poznamy historię i legendy. Celem questingu jest odgadnięcie hasła, a przy tym poznanie dziedzictwa Wodzisławia Śląskiego.

 

 

 

 

Audioprzewodniki, jak i questing dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Ks. Płk. W. Kubsza 2 (budynek Muzeum). Punkt IT czynny jest w: poniedziałki, wtorki i czwartki od 9:00 do 15:30, w środy od 9:00 do 17:00 oraz w piątki od 9:00 do 14:00. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel.: (32) 724 82 32 oraz drogą mailową pod adresem: wodzislaw@silesia.travel. 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive