Strona główna » Oferta dla szkół » Spektakl "Przebudzenie"

Oferta dla szkół

 

Spektakl „Przebudzenie” w Wodzisławskim Centrum Kultury dla uczniów kl. VII SP i klas gimnazjalnych

 
Teatr Tańca Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprasza na kolejną premierę teatralną. Młodzi artyści wystawią spektakl pt. "Przebudzenie" we wtorek, 20 marca o godzinie 11:00 w WCK.

"Przebudzenie" to spektakl taneczny ukazujący źródło problemów współczesnego społeczeństwa. Tancerze Memento głównej ich przyczyny upatrują w uśpieniu człowieka, które prowadzi do nawarstwiania się trudności, przez które człowiek lunatykuje zamiast żyć. Widowisko będzie próbą ukazania istoty ludzkiej egzystencji. "Przebudzenie" pokaże, że dzisiejszy świat szuka szczęścia tam, gdzie go nie ma. Ludzie dążą do rzeczy materialnych i ulotnych, które są poza ich zasięgiem. Teatr Tańca Memento zmierza do przebudzenia widza z tego snu...

- Chcemy zachęcić odbiorców do spojrzenia w głąb siebie i odnalezienia recepty na to, czego szukamy każdego dnia – mówią Agnieszka Wizner i Małgorzata Karwot, reżyserki spektaklu. Nietuzinkowe stroje, rekwizyty i gra świateł pozwolą widzom poczuć wyjątkową atmosferę opowieści, a muzyka wprowadzi w nastrój napięcia i zaciekawienia fabułą widowiska. Spektakl "Przebudzenie" został przygotowany przez najstarszą grupę Teatru Tańca Memento działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA. 
- Jestem przekonany, że po sporym sukcesie zeszłorocznych spektakli „Przebudzenie” zaskarbi serca publiczności. Przedstawienia Teatru Tańca Memento za każdym razem niosą szczególne przesłanie, zarówno artystyczne jak i wychowawcze. To dla mnie ważne przy organizacji takich przedsięwzięć – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Przedstawienie wyreżyserowały Agnieszka Wizner i Małgorzata Karwot. W tworzeniu choreografii pomagał Bartłomiej Chwoła. Za światło odpowiedzialny jest Jacek Turek. Spektakl udźwiękowił Sebastian Załęski. Kostiumy wykonała Izabela Mrozik. Za scenografię i rekwizyty odpowiedzialni są Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik. W spektaklu wystąpią: Małgorzata Karwot, Bartłomiej Chwoła, Dominika Ryszka, Ewa Hynek, Kamila Szyszka, Mateusz Soboszek, Oliwia Pawlusińska, Patrycja Amborska, Paulina Kaźmierczak, Paulina Kotowska, Sabina Chojecka, Wiktoria Czaplak, Wiktoria Świtała, Zuzanna Boczar i Zuzanna Włoczek.
 

Bilety w cenie 7 zł, można zamawiać w Dziale projektów i animacji kulturalnej WCK.
Osobą do kontaktu jest Izabela Sobota, iza.s@wck.wodzislaw.pl, tel. 32 455 488 55.

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive