Strona główna » Aktualności » Spin świętował jubileusz

Aktualności

Spin świętował jubileusz

 

W efektowny sposób tancerze tworzący KTT Spin zakończyli kolejny, pełen artystycznych wyzwań i emocji rok. 24 czerwca na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentowali swoje najlepsze choreografie podczas koncertu z okazji 35-lecia istnienia zespołu.

 

Widzowie zobaczyli spora dawkę tańców latynoamerykańskich, standardowych, czekała na nich także niespodzianka w postaci występu nowej grupy Spinu – Szafir, utworzonej przez rodziców tancerzy. Układy taneczne to w dużej mierze dzieło Elżbiety Lasockiej, do przygotowania poszczególnych grup przyczynili się także instruktorzy Jakub Żurek i Sebastian Lasocki. Przez wiele lat artystycznej działalności KTT Spin z Wodzisławskiego Centrum Kultury wypracował sobie markę, rozpoznawalność i szacunek. Ale przede wszystkim pasję do tańca, którą skutecznie rozwija i którą zaraża innych.

 

Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie Elżbieta Lasocka, która od 30 lat związana jest z wodzisławską sceną taneczną. To na jej ręce podziękowania składali wszyscy tancerze, którzy w finale wyszli na scenę. Szczególne gratulacje i piękne statuetki instruktorce wręczyli: Izabela Kalinowska, zastępca prezydenta miasta oraz, w imieniu wszystkich pracowników WCK, Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury. Podczas koncertu dla publiczności wystąpiły utalentowane instrumentalistki i wokalistki.

 

Spin ma na swoim koncie wiele znakomitych sukcesów. Bierze udział w przeglądach i festiwalach tańca, mistrzostwach Polski, Europy w kategorii tańców latynoamerykańskich, jak i standardowych. Podczas swojej wieloletniej działalności formacje Spinu zdobyły liczne nagrody w turniejach tańca towarzyskiego.

 

Galeria zdjęć z występu dostępna jest TUTAJ

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive