Strona główna » Aktualności » SPIN z wysoką, międzynarodową lokatą

Aktualności

 

SPIN Z WYSOKĄ MIĘDZYNARODOWĄ LOKATĄ

 

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” w Wodzisławskim Centrum Kultury zajął VII miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Formacji Tanecznych RADOM OPEN 2017, który odbył się 25 marca.

 

Radom Open jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych turniejów formacji tanecznych w kraju. Co roku, do Radomia, przyjeżdżają najlepsze formacje latynoamerykańskie i standardowe, także z zagranicy. Wodzisławski SPIN również znalazł się w gronie zakwalifikowanych. W zawodach wzięło udział kilkadziesiąt formacji tanecznych z kraju i zagranicy. W kategorii tańców latynoamerykańskich zatańczyło kilkanaście formacji. SPIN dostał się do ścisłego finału i zajął wysokie, VII miejsce. Jest to spory sukces formacji, zwłaszcza, że grupa zatańczyła w połowie zmienionym składzie, z nowymi tancerzami. Nagrodzona choreografia „Blu” została przygotowana przez Elżbietę Lasocką, prowadzącą zespół SPIN.

 

- Klub Tańca Towarzyskiego SPIN prezentuje znakomity poziom i na każdych zawodach zajmuje wysokie miejsca. Cieszę się, że w Wodzisławskim Centrum Kultury działa taka grupa, zwłaszcza, że taniec towarzyski od wielu lat jest niezwykle popularny. Widzimy, że zainteresowanie tańcem nadal nie słabnie, z czego jesteśmy bardzo dumni – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

 

KTT SPIN jest członkiem Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Co roku bierze udział w mistrzostwach Polski oraz w międzynarodowych turniejach. Specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich, choć taniec standardowy także zajmuje istotne miejsce podczas treningów. Zajęcia prowadzone są w 6 grupach wiekowych, od 7- latków po osoby dorosłe. 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive