Strona główna » Projekty » Urząd Marszałkowski » Spotkania z folklorem

Projekty

Koncert laureatów „XXX Wodzisławskich Spotkań z Folklorem”
w ramach projektu dofinansowanego
przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
19 września 2010r.
OSP Kokoszyce ul. Pałacowa 14

 

 

18.15 Barbara Galwas z Zespołu Szkół nr1 (I miejsce gawędziarze dzieci do lat 15)
„Moi graczki”, „Czamu ogórek nie śpiywo?” autor: Ewelina Galwas

 

18.20 Wiktoria Myśliwiec z Rogowa (I miejsce gawędziarze dzieci do lat 15)
gawęda „Mój Śląsk”

 

18.25 Artystyczna rodzina Seniorów „Nie dejmy się” z WCK „Pechowy Wodzisławianin”,
„Dejże mi pokój”, „Moji młode czasy”, 2 pieśni o dożynkach

 

18.40 Christoph Gromatka z MOK w Kuźni Raciborskiej (II miejsce gawędziarze dzieci do lat 15) „Wilijo u mojich starzików', „Zista”

 

18.45 Ewelina Kuśka z Jastrzębia Zd.-Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Propagowania Kultury Śląskiej (II miejsce gawędziarze dorośli)

 

18.50 Felicja Kozik z MOK Czerwionka-Leszczyny (II miejsce śpiewacy ludowi-dorośli)
„Pod borem sosna gorzała”, „Już słońce zaszło”

 

18.55 „Karolinki” z Jankowic w tym roku grupa obchodzi 50-lecie swojego istnienia, kierownik grupy Cecylia Chromik(wyróżnienie specjalne-grupy śpiewacze-dorośli) „Chodziła po polu”, „Piekła baba chleb”, Wiela mój syneczku”, „na jankowskim polu”, „Kukułeczka”, „W zielonym gaiku”

 

19.05 wręczenie nagród laureatom


 

 

Spotkania z folklorem 19.06 – sobota

10.00 - 10.05 Oficjalne rozpoczęcie przeglądu
10.05 - 10.12 Wiktoria Myśliwiec - gawędziarz
10.12 - 10.17 Kinga Moczała - solistka, gawędziarz
10.20 - 10.24 Paulina Paduła - solistka , gawędziarz
10.25 - 10.35 Jaskólinki z WCK Wodzislaw Śl.
10.40 - 10.50 Radosław Reclik - gawędziarz
10.55 - 11.10 Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Kończaneczki
11.15 - 10.21 Barbara Galwas- gawędziarz
11.25 - 11.35 Zespół Śpiewaczy Karolinki z Czerwionki-Leszczyn
11.40 - 11.45 Hanna Kołek - gawędziarz
11.50 - 11.57 Felicja Kozik - śpiewak ludowy
12.00 - 12.07 Marta Hanzlik - gawędziarz
12.10 - 11.17 Zespół Śpiewaczy Jagoda z Rownia
12.20 - 12.28 Szymon Bugla - gawędziarz
12:30 - 12.37 Grupa Śpiewacza z Goczałkowic
12.40 - 12.50 Regionalny Zespół Folklorystyczny Podlesianki (grupa teatralna)
12.55 - 13.05 ZPiT Siemianowice
13:10 - 13.17 Christoph Gromotka - gawędziarz
13:20 - 13.30 Grupa śpiewacza Karolinki z Jankowic
13.35 - 13.45 Grupa Śpiewacza Marklowianki
13.50 - 14.00 Grupa Śpiewacza Połomianka
14.05 - 14.15 Grupa Śpiewacza Mszanianka
14:20 - 14.30 Grupa Śpiewacza „Śląski Tryptyk”
14.35 - 14.45 Grupa seniorów „Nie dejmy sie”

16:35 - 18:00 WYSTĘPY ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH: ONDREJNICA, ZPiT VLADISLAVIA ,KOLOMEIKA SIRET , LAJTA NÉPTANC EGYÜTTES

Spotkania z folklorem 20.06 – niedziela


14.00 - 14.05 Oficjalne rozpoczęcie przeglądu
14:05 - 14:12 ZPiT Rojanki
14:12 - 14:20 Grupa Śpiewacza Małe Rojanki
14:20 - 14:27 Grupa Śpiewacza Gospodynki
14:27 - 14:35 Zofia Przeliorz - śpiewak ludowy
14:35 - 15:05 Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Osiny (formy teatralne)
15:10 - 15:07 Grupa Śpiewacza Jankowiczanki
15:10 - 15:06 Zespół Śpiewaczy Brzeźczanie
15.06 - 15.10 Anna Frydrych Brzeźce - śpiewak ludowy
15:10 - 15:20 ZPiT Rudołtowice
15:25 - 15:45 Gawędziarze z Goleszowa – Justyna Klimczok, Klaudia Wróbel, Agnieszka Gorczyca
15:50 - 15:57 Irena Klimczok – śpiewak ludowy
16:00 - 16:07 Duet Justyna i Aneta Klimczok
16:10 - 16:20 Zespół Śpiewaczy „Czantoria” z Lesznej Górnej (GOK Goleszów)
16:20 - 16:30 ZPiT Komes
16:30 - 16:50 Zespół Regionalny Pioskowianie
16:50 - 16:57 Regionalny Zespół Śpiewaczy Nadolzianie
17:00 - 17:05 Dawid Niestrój – śpiewak ludowy
17:05 - 17:12 Grupa Śpiewacza Kaczoki
17:15 - 17:22 Grupa Śpiewacza Druga Młodość
17:25 - 17:31 Grupa Śpiewacza Ballada

17:35 – 19:00 WYSTĘPY ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH: ONDREJNICA,
ZPiT VLADISLAVIA, KOLOMEIKA SIRET , LAJTA NÉPTANC EGYÜTTES

 

 

Protokół z realizacji „XXX Wodzisławskich Spotkań z Folklorem”


Wodzisławskie Centrum Kultury było organizatorem kolejnej edycji „XXX Wodzisławskich Spotkań z Folklorem”, które odbyły się 19 i 20 czerwca 2010 r. na estradzie w rynku. W tym roku impreza konkursowa odbyła się podczas obchodów 41 Dni Wodzisławia Śląskiego. Jej organizacja odbyła się w ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski województwa śląskiego.
W przesłuchaniach wzięło 477 uczestników z podziałem na grupy wiekowe (dzieci, młodzież i dorośli). Uczestnicy zaprezentowali się przed publicznością wodzisławską w turniejach: gawędziarzy, śpiewaków ludowych, grup śpiewaczych, ludowych zespołów pieśni i tańca, oraz ludowych form teatralnych.
Łącznie przyjęto 47 zgłoszenia m.in. z takich miejscowości jak: Żory, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Mszana, Połomia, Pawłowice, Godów, Zebrzydowice, Rybnik, Gołkowice, Rogów, Turza Śląska, Katowice, Marklowice, Jastrzębie Zdrój, Kędzierzyn-Koźle, Siemianowice Śląskie, Kuźnia Raciborska, Golasowic, Goleszowa.

GAWĘDZIARZE- DZIECI

1. Barbara Galwas I miejsce
2. Wiktoria Myśliwiec I miejsce
3. Christoph Gromatka II miejsce

 

GAWĘDZIARZE- MŁODZIEŻ

1. Hanna Kołek II miejsce
2. Marta Hanzlik II miejsce
3. Szymon Bugla III miejsce

 

GAWĘDZIARZE- DOROŚLI

1. Ewelina Kuśka II miejsce

 

ŚPIEWACY LUDOWI I GRUPY ŚPIEWACZE- DZIECI

1. Małe Rojanki I miejsce
2. Jaskólinki II miejsce
3. Kaczoki wyróżnienie

ŚPIEWACY LUDOWI - MŁODZIEŻ

1. Dawid Niestrój wyróżnienie

ŚPIEWACY LUDOWI - DOROŚLI

1. Helena Fuchs I miejsce
2. Felicja Kozik II miejsce
3. Zofia Przeliorz III miejsce
4. Irena Klimczok wyróżnienie

GRUPY ŚPIEWACZE- DOROŚLI

1. Nadolzianie I miejsce
2. Połomianka II miejsce
3. Mszanianka II miejsce
4. Rojanki III miejsce
5. Jagoda z Rownia III miejsce
6. "Karolinki" Jankowice wyr. specjalne

KAPELE LUDOWE I POWÓRKOWE

1. Klimczak wyróżnienie

 

LUDOWE ZESPOŁY PIEŚNI I TAŃCA

1. ZPiT "Komes" II miejsce

2. Zespół Regionalny Pioskowianie wyróżnienie


LUDOWE FORMY TEATRALNE

1. Osiny I miejsce
2. Pioskowianie wyróżnienie
3. Nie Dejmy Się wyr.specjalne

 

Wszyscy uczestnicy wodzisławskich spotkań otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz podejmowani byli poczęstunkiem w „Kawiarni Biesiadnej” (kawa, herbata, kołacze, chleb ze smalcem). Obsługą „Kawiarni Biesiadnej” zajęli się seniorzy z grupy folklorystycznej „Nie dejmy się” działającej przy Wodzisławskim Centrum Kultury.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów „XXX Wodzisławskich Spotkań z Folklorem” odbędzie się 19.09 podczas miejskich „Dożynek”.


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive