Strona główna » Aktualności » Święto Teatru Małego Widza

Aktualności

 

Święto Teatru Małego Widza w Wodzisławskim Centrum Kultury

 

W ramach corocznego Międzynarodowego Dnia Teatru Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych na Święto Teatru Małego Widza. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 27 marca o godzinie 9:00 i 11:30.

 

Podczas Święta Teatru Małego Widza w WCK będzie można zobaczyć spektakl „Tymuś i Oleńka” w wykonaniu aktorów Teatru Supeł z Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. W programie znajdą się również warsztaty teatralne dla publiczności oraz rozmowy w kuluarach na mini bankiecie.

 

 

O czym mówi spektakl:

Przed nami wielki bal! Król i królowa wciąż biegają w tę i z powrotem, zaaferowani załatwianiem, decydowaniem i przygotowaniami. Oleńka może i lubi same bale, ale to, co teraz się dzieje jest przytłaczające i przerażające dla młodej bohaterki, budzi więc w pełni uzasadnioną złość. Oleńka korzysta z pomocy magii, naturalnej dla dziecka ochrony – i przenosi rodziców daleko, daleko od siebie. Niestety, bycie pępkiem świata jest mało atrakcyjne, gdy zabraknie tego, co stanowiło cały świat: ludzi, którym się ufa (i którym chce się zaimponować).

 

Treścią tej opowieści jest zrozumienie własnych uczuć i nauka budowania relacji społecznych. Oleńka rusza na wyprawę, za towarzysza mając pokraczną szmaciankę o złotym sercu, której bezinteresowność i oddanie zmieniają dziewczynkę pozwalając jej dostrzec znaczenie więzi rodzinnych i przyjaźni w życiu człowieka.

 

- W tym roku wybraliśmy na tą okazję spektakl wyjątkowy. „Tymuś i Oleńka” stanowi znakomity punkt wyjścia dla nauczycieli do omawiania tematów związanych z rozwijaniem u dzieci umiejętności wyrażania uczuć, odpowiedzialności, systematyczności, otwartości oraz gotowości do niesienia pomocy osobom potrzebującym. Dlatego gorąco zachęcamy szkoły i przedszkola do zgłaszania się do nas – informuje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Bilety w cenie 16 zł, można zamawiać w Dziale projektów i animacji kulturalnej WCK. Osobą do kontaktu jest Izabela Sobota, iza.s@wck.wodzislaw.pl, tel. 32 455 488 55.

 

 

 

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive