Strona główna » Zespoły WCK "ARA" » Szkutniczy Klub Modelarski

Zespoły WCK "ARA"

WODZISŁAWSKI SZKUTNICZY KLUB MODELARSKI

 

Od ponad 10 lat w Wodzisławskim Centrum Kultury działa klub modelarza. Są to zajęcia, podczas których uczestnicy tworzą praco- i czasochłonne modele, wymagające sprawności manualnej, cierpliwości i wytrwałości. Serce i praca, jaką modelarze wkładają w swoje projekty niewątpliwie przekładają się na sporą satysfakcję z ukończonego dzieła.

 

Klub spotyka się w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 15.00 - 19.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Instruktorem modelarni jest Jerzy Bularz, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Świata w kategorii modeli pływających NSS i sędzia wielu konkursów. Klub zrzesza młodzież pow. 15 roku życia i dorosłych interesujących się modelarstwem. Inicjatywa jego powstania pojawiła się w wyniku dużego zainteresowania, jakie wzbudziły cykliczne zajęcia prowadzone w Wodzisławskim Centrum Kultury podczas akcji "Lato w mieście 2005". W kolejnych latach zawiązała się stała grupa uczestników uczęszczających regularnie na zajęcia Szkutniczego Klubu Modelarskiego. W efekcie ich pracochłonnych zajęć powstała ciekawa ekspozycja modeli eksponowanych cyklicznie podczas wystaw organizowanych w WCK. Część grupy rozwija swoje zainteresowanie modelarstwem NSS (modele pływające) część RC zarówno szkutniczym jak i samochodowym. Klub bierze udział w konkursach i imprezach modelarskich o zasięgu krajowym, organizuje pokazy dla dzieci i młodzieży w szkołach i w plenerze.

Jest to niezwykła i niecodzienna propozycja zajęć, której nie ma nigdzie w pobliżu. Wszystkie elementy modeli wykonywane są ręcznie i dedykowane po konkretny egzemplarz. Prócz precyzji i estetyki wykonania ważna jest również autentyczność historyczna replikowanych w skali statków, łodzi, samolotów itp.

Warto zapoznać się pracą modelarni poprzez stronę internetową klubu www.naszamodelarnia.com.pl

 

Krótki clip promujący koło: https://www.youtube.com/watch?v=4keyB1tbGK4

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive