Strona główna » Oferta dla szkół » Teatr Tańca Memento - "Machina"

Oferta dla szkół

„Machina” spektakl taneczny Teatru Tańca Memento dla widowni szkolnej

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza młodzież szkolną od IV klasy szkoły podstawowej do szkół ponadgimnazjalnych na premierowy spektakl „Machina” w wykonaniu aktorów Teatru Tańca Memento. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 16 maja o godz. 10:00 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Przedstawienie porusza tematykę patriotyzmu i miłości do Ojczyzny często niezrozumiałą dla młodych ludzi. Przygotowany przez najstarszą grupę TT Memento spektakl „Machina” pokazuje podwójny obraz Polski – jej skrzywiony obraz, wady i problemy, ale również zalety i optymistyczną stronę Ojczyzny. Młodzież Teatru Tańca Memento chce poprzez spektakl pokazać swój sposób widzenia Polski oraz zwrócić uwagę na potrzebę obudzenia patriotyzmu w młodych ludziach, tłumacząc czym powinna być Ojczyzna i kto ją tworzy.

 

 

Całość przedstawienia dopełnia muzyka znanych, polskich wykonawców. Nie zabraknie również barw narodowych pojawiających się na elementach kostiumów czy rekwizytach.

Teatr Tańca Memento działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2007 r. i ma na swoim koncie osiem spektakli. W swoich przedstawieniach łączy z powodzeniem dwie pasje: teatr i taniec, tworząc przedstawienia o głębokiej i refleksyjnej tematyce.

W tym roku, w związku ze swoim jubileuszem 10-lecia pracy twórczej, aktorzy zaplanowali trzy premiery: „Machina” w wykonaniu najstarszej grupy, oraz „Wojownik światła” i „Książę”.

Przedstawienie wyreżyserowała Agnieszka Wizner i Małgorzata Karwot. Za światło odpowiedzialny jest Jerzy Bularz. Spektakl udźwiękowił Sebastian Załęski. Kostiumy wykonała Izabela Mrozik, scenografię Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik.

 

Bilety w cenie 7 zł. Zapisów można dokonywać w dziale projektów i animacji kulturalnej WCK. Osobą do kontaktu jest Izabela Sobota, iza.s@wck.wodzislaw.pl, tel. 32 455 488 55.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive