Strona główna » Aktualności » Teatr Tańca Memento nagrodzony w Wolsztynie

Aktualności

Teatr Tańca Memento nagrodzony w Wolsztynie

Solistki z Teatru Tańca Memento działającego w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury zdobyły jeden złoty i dwa srebrne medale na IX Festiwalu Tańca "Wolsztyn tańczy pełną parą", który odbył się 20 maja br.

 

W kategorii hip-hop od lat 13 pierwsze miejsce zajęła Patrycja Amborska. W tej samej kategorii druga była Paulina Kaźmierczak. Kolejny srebrny medal wywalczyła Zuzanna Boczar w kategorii inscenizacja taneczna. Występ Zuzanny można zobaczyć pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=314C2u3aAS0

 

Tancerze z Wodzisławskiego Centrum Kultury zachwycili jury swoim tańcem, energią i przygotowanymi choreografiami. Zespół prowadzi Agnieszka Wizner, Małgorzata Karwot oraz Marcin Kost. Na festiwalu swoją choreografię zaprezentowali również seniorzy z TT Memento. Układ pochodzi z najnowszego spektaklu, którego premiera odbyła się w kwietniu tego roku pt. „Machina”. Festiwalowy występ można zobaczyć pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=XChm8QPIF10&feature=youtu.be.

 

Najmłodszą uczestniczką konkursu była Malwina Rumpel, która urzekła widzów nie tylko swoim tańcem ale również swoją spontanicznością i urokiem osobistym. Jej występ można zobaczyć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=4aB9rUoUSh4

 

- Serdecznie gratuluję tancerzom Teatru Tańca Memento. W tym roku grupa obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Takie nagrody z pewnością są pięknym urodzinowym prezentem oraz świadectwem dobrego poziomu artystycznego – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławsiego Centrum Kultury.

 

 

Najmłodsza grupa teatru przygotowuje się obecnie do premiery swojego spektaklu pt. „Mały i duży książe”, która odbędzie się 27 maja o godz. 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Szczegóły na temat przedstawienia znajdują się na stronie www.wck.wodzislaw.pl.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive