Strona główna » Aktualności » Udana premiera Teatru Tańca Memento

Aktualności

Udana premiera Teatru Tańca Memento

 

Teatr Tańca Memento zachwycił kolejną premierą. Spektakl "Wojownik Światła" grupa zaprezentowała w Wodzisławskim Centrum Kultury.

O tym, że podążanie za głosem serca, wierność własnym przekonaniom i wartościom bywa trudne, ale warto to robić przekonywali 23 kwietnia w Wodzisławskim Centrum Kultury tancerze Teatru Tańca Memento. Spektakl taneczny "Wojownik Światła" został zainspirowany książką "Podręcznik Wojownika Światła" Paulo Coelho.

 

 

Artyści, tworzący grupę juniorów TT Memento, na scenie w charakterystyczny dla siebie sposób przedstawili historię człowieka, żyjącego w zgodzie ze swoim sercem i wartościami, które są dla niego ważne. W tą fascynującą opowieść publiczność dała się wciągnąć bez wyjątku, a tancerze stanęli na wysokości zadania. Ciekawe choreografie, doskonale dopasowana muzyka i efekty świetlne, a przede wszystkim trafne przesłanie - to wszystko złożyło się na przyciągające uwagę widowisko.

- Cieszę się, że młodzi twórcy sięgają po tak ważne i nie do końca łatwe tematy. Mają na tyle scenicznej odwagi, by podjąć wyzwanie i sprostać mu. Działający w Wodzisławskim Centrum Kultury Teatr Tańca Memento i tym razem nie zawiódł publiczności - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Przedstawienie wyreżyserowała Agnieszka Wizner i Małgorzata Karwot.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive