Strona główna » Aktualności » Vladislavia na międzynarodowym festiwalu

Aktualności

Vladislavia na międzynarodowym festiwalu

 

Zespół Pieśni i Tańca „Vladislavia” z Wodzisławskiego Centrum Kultury będzie reprezentował Polskę oraz Wodzisław Śląski na festiwalu "14 Internationale Folklore Festival Rainbow" w Ełku. Impreza ma charakter międzynarodowy i odbędzie się 29 czerwca br.

 

"Vladislvia" obchodzi w tym roku 35-lecie istnienia i pracy twórczej. Jest to dla zespołu rok szczególny, pełny wyzwań i ciężkiej pracy. Za artystami 6 koncertów dla publiczności, organizacja lekcji regionalnych dla szkół i przedszkoli oraz udział w konkursie w Katowicach "O puchar Czarnych Diamentów", z którego przywieźli srebrny medal. Teraz przed "Vladislavią" nie lada wyzwanie – organizacja obchodów jubileuszu oraz udział w prestiżowym, międzynarodowym festiwalu. Udział w „Rainbow” to dla członków grupy ogromny sukces, na który pracowali od kilku lat. To nie tylko godziny wylanego potu na próbach, ale także liczne koncerty. Prócz Vladislavii na festiwalowej scenie zaprezentuje się 15 innych zespołów, w tym 3 z Polski, artyści z Ghany, Egiptu, Meksyku, Sri Lanki, Indii, Gruzji, Rumuni, Macedoni, Słowacji, Ukrainy, Litwy oraz Albani.

 

 

- Informacja o zakwalifikowaniu się na festiwal wywołała w nas wiele radości, jednak teraz musimy dużo ćwiczyć, aby wśród takich wspaniałych zespołów zatańczyć bardzo dobrze - mówi Dominika Brzoza-Piprek, kierownik artystyczny ZPiT Vladislavia.

Podczas imprezy zespół będzie uczestniczył w korowodach, koncertach i spotkaniach.

- Nominacja "Vladislavii" do udziału w tym międzynarodowym festiwalu jest dla Wodzisławskiego Centrum Kultury wielkim wyróżnieniem. Natomiast dla samych tancerzy i instruktorów zespołu będzie to z pewnością niezapomniana przygoda – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

ZPiT Vladislavia działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury. Instruktorami zespołu są Dominika Brzoza-Piprek, Wanda Bukowska, Katarzyna Nochcińska, Henryk Mańka, Kornelia Kuna i Mirela Tlołka. Za kostiumy odpowiada Krystyna Kubala. Grupa zrzesza ponad 130 tancerzy od dzieci w wieku 3 lat po osoby dorosłe.

 

 

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive