Strona główna » Aktualności » WCK czeka na inicjatywy mieszkańców

Aktualności

WCK czeka na inicjatywy mieszkańców

 

 

Wodzisławskie Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie oddolnych inicjatyw w ramach realizacji projektu „Inicjatywy Lokalne w Wodzisławiu Śląskim”. Propozycje inicjatyw można zgłaszać od 30 maja do 15 czerwca br.

 

 

Celem konkursu jest nawiązanie i pogłębienie współpracy między Wodzisławskim Centrum Kultury i aktywnymi społecznie i kulturalnie mieszkańcami, grupami oraz organizacjami działającymi na terenie Wodzisławia Śląskiego, odkrywanie i rozwijanie ich kulturotwórczego potencjału oraz realizacja ich inicjatyw.

Przedmiotem konkursu jest projekt inicjatywy lokalnej, nastawionej na integrację społeczności lokalnej, zakładającej wykorzystanie kapitału i umiejętności mieszkańców Wodzisławia Śląskiego oraz mającej potencjał aktywizujący lokalne środowisko. Na etapie naboru szczególnie premiowane będą inicjatywy wzmacniające tożsamość opartą na twórczej aktywności mieszkańców dzielnic: Kokoszyc, Zawady, Jedłownika-Osiedla, Jedłownika-Karkoszki-Turzyczki, Radlina II i Wilchw.

 

Konkurs skierowany jest do mieszkańców, grup nieformalnych lub organizacji pozarządowych działających na terenie Wodzisławia Śląskiego. Przy realizacji inicjatyw WCK zapewnia wsparcie organizacyjno-techniczne.

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018.

Zapraszamy do zgłaszania inicjatyw w terminie od 30 maja do 15 czerwca br. Wnioski należy złożyć w zamkniętej kopercie, opisanej tytułem projektu (nazwa inicjatywy) oraz dopiskiem „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim” w sekretariacie Wodzisławskiego Centrum Kultury w godzinach pracy administracyjnej WCK (7:00-15:00) lub listownie na adres: Wodzisławskie Centrum Kultury, ul. ks. płk. W. Kubsza 17, 44-300 Wodzisław Śląski w terminie do 15 czerwca 2018 roku włącznie (decyduje data wpływu).

Wszelkie informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.wck.wodzislaw.pl oraz na profilu FB.

 

Regulamin do pobrania TUTAJ

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive