Strona główna » Aktualności » WCK docenione przez Narodowe Centrum Kultury

Aktualności

WCK docenione przez Narodowe Centrum Kultury

 

Wodzisławskie Centrum Kultury znalazło się w gronie 20 instytucji kultury, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu „Zaproś nas do siebie!”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

 

„Zaproś nas do siebie!” to program dotyczący podnoszenia kompetencji i kwalifikacji pracowników  samorządowych instytucji kultury. Jego celem jest wsparcie w zakresie programowania i rozwoju oferty kulturalnej dla mieszkańców, jak również budowania marki instytucji kultury.

- Udział w ogólnopolskim programie jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i szansą na budowanie jeszcze lepszej oferty kulturalnej z mieszkańcami i dla mieszkańców miasta. To kolejne przedsięwzięcie realizowane przez WCK w tym roku, wspierane przez Narodowe Centrum Kultury – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

 

 

Pracownicy Wodzisławskiego Centrum Kultury w okresie od kwietnia do października br. wezmą udział w różnorodnych szkoleniach, warsztatach, seminariach i wizytach. Ich zakres dotyczyć będzie budowania oferty programowej WCK opartej na tożsamości lokalnej. Omawiana tematyka poruszy zagadnienia związane z edukacją kulturalną, dziedzictwem kulturowym i współpracą z mieszkańcami. Pracownicy podniosą swoje kompetencje także w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych, promocji działań i zarządzania zespołem.

Informację o wynikach naboru można przeczytać na stronach Narodowego Centrum Kultury: http://nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/kadra-kultury/aktualnosci-i-szkolenia/-zapros-nas-do-siebie-2018-oglaszamy-wyniki-naboru-

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive