Strona główna » Aktualności » WCK wyłoniło najlepsze pomysły na inicjatywy

Aktualności

WCK wyłoniło najlepsze pomysły na inicjatywy

 


Wodzisławskie Centrum Kultury spośród nadesłanych wniosków na konkurs „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim” wybrało pięć, które otrzymają dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018 oraz ze środków WCK.

 


Komisja powołana przez dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury, w obecności przedstawiciela Narodowego Centrum Kultury, dokonała oceny wniosków pod względem kryteriów określonych w regulaminie konkursu. Dofinansowanie przyznano następującym inicjatywom:
1. „Kokoszycka kuźnia talentów” (Kokoszyce),
2. „Dzieci mają korzenie - opowiedz mi o nich” (Radlin II),
3. „Smoki w mieście” (Stare Miasto),
4. „Baw się z nami seniorami” (Radlin II),
5. „Bliżej siebie” (Zawada).

- Wodzisławskie Centrum Kultury po raz kolejny wyłoniło inicjatywy lokalne, które zostaną zrealizowane przy budżetowym wsparciu Narodowego Centrum Kultury oraz WCK. Mam nadzieję, że zwycięskie przedsięwzięcia przyczynią się do rozwijania kulturowego potencjału wodzisławskich dzielnic i zacieśnią współpracę lokalnych społeczności z naszą placówką – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
Organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz osoby indywidualne mogły składać wnioski na inicjatywy od 30 maja do 15 czerwca br. Wybrane przedsięwzięcia, które będą realizowane od sierpnia do listopada br., otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę ponad 22 tys. zł.
Celem konkursu było pobudzenie aktywności mieszkańców Wodzisławia Śląskiego oraz odkrywanie i rozwijanie ich kulturotwórczego potencjału. Na największe szanse miały pomysły, które zaplanowano do realizacji na terenie sześciu wybranych dzielnic: Zawada, Kokoszyce, Wilchwy, Jedłownik Osiedle, Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka i Radlin II.

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive