Strona główna » Projekty » EFS PO Kapitał Ludzki » Wdzięk i czar kobiety

Projekty

  

 

WDZIĘK I CZAR KOBIETY – WARSZTATY INSPIRACJI ARTYSTYCZNYCH

 

Od stycznia 2011 r. do maja 2011 realizowaliśmy projektprzy współpracy z Marklowickim Stowarzyszeniem Kobiet pn. „Wdzięk i czar kobiety – warsztaty inspiracji artystycznych”.

 

 

Projekt był skierowany do kobiet, które na rzecz wychowania dzieci zrezygnowały z pracy zawodowej.

Salsa, taniec towarzyski, rzeźba w glinie, „poradnik wesołej mamy”, tworzenie biżuterii, fotografia, aerobic, zdobienie szkła czy drama to jedne z wielu ciekawych zajęć i warsztatów przygotowanych przez organizatorów. Projekt przygotowany był specjalnie z myślą o kobietach nieaktywnych zawodowo, które przebywały na urlopie wychowawczym bądź szukały pomysłu na spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny i twórczy. Udział w warsztatach był darmowy. Organizator zapewnił bezpłatny transport oraz poczętunek. Warsztaty odbywały się 2 razy w tygodniu w Wodzisławskim Centrum Kultury, które zapewniło opiekę, posiłek i atrakcyjne zajęcia również dla najmłodszych dzieci uczestniczek. Pierwsze zajęcia odbyły się 2 lutego. Projekt zakończył się 27 maja koncertem zespołu muzycznego „6 na 6”. Niezwykłym wydarzeniem była niewątpliwie prezentacja krótkiego spektaklu, w którym zagrały uczestniczki warsztatów teatralnych pt.: "Lokomotywa". Za rekrutację odpowiadało Marklowickie Stowarzyszenie Kobiet z siedzibą w Gminnym Centrum Informacji.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

 

   

 


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive