Strona główna » Aktualności » Weekend w Kinie Pegaz

Aktualności

Weekend w Kinie Pegaz

Kino Dzieci: „Mikołaj w każdym z nas”,  komedia „U pana Marsa bez zmian” oraz „Morderstwo w hotelu Hilton” to propozycje Kina Pegaz na najbliższy weekend.

 

9,10 XII godz. 15:30 Kino Dzieci: „Mikołaj w każdym z nas”

„Mikołaj w każdym z nas” to uroczy, ciepły i rodzinny film o tym, że magia świąt istnieje. Opowiada o  stolarzu Andersenie, który każdego roku poświęca się, aby zapewnić swojej rodzinie idealne Boże Narodzenie. Jak wszyscy wiedzą – ważnym dla dzieci elementem Bożego Narodzenia jest wizyta Mikołaja. Dochodzi jednak do nieszczęśliwego wypadku i Andersen niszczy prezenty, które chciał podarować swoim pociechom. Z opresji ratuje go... prawdziwy Święty Mikołaj. Andersen będzie musiał mu jednak pomóc i to w dość nietypowy sposób. „Mikołaj w każdym z nas” to norweska produkcja trwająca 70 min.

 

 

9,10 XII godz. 17:00 „U pana Marsa bez zmian”

Komedia „U pana Marsa bez zmian”opowiada o losach Philippa, który zostaje sam z dwójką nastoletnich dzieci. Córka spędza całe dnie na nauce. Syn odkrywa uroki samodzielnego decydowania o życiu. Ojciec nie może nawiązać z nimi porozumienia. Z podobnymi kwestiami zmaga się w pracy. Jego nowy współpracownik to zamknięty w sobie dziwak, który obcina mu ucho tasakiem. Ta czarna komedia stanie się thrillerem, kiedy oprawca zapuka do drzwi domu Philippe, który ukojenie znajduje tylko w sennych lewitacjach w stroju kosmonauty. Jakby tego było mało - wkrótce pojawi się wielka miłość kłopotliwego kolegi z czasów jego pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Nowi przybysze znajdują wspólny język z jego synem i rozpoczynają plany ataku na zakład przetwórstwa drobiu.

 

 

9,10 XII godz. 19:00 „Morderstwo w hotelu Hilton”

Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na rutynowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka...

 

 

 

 

Bilety na seans w cenie 10 zł są dostępne w kasie WCK.


© 2015 Wodzisławskie Centrum Kultury. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Marcom Interactive